Medyum Ledun Hoca Denizli

Tılsımların etkisini ortadan kaldıran dualar nelerdir?

Tılsımın etkisini ortadan kaldıran en etkili dualar Kuran sureleri ile okunan büyü bozma dualarıdır.

Hz. Muhammed döneminden beri büyü bozma duası hükmünde okunan dualar Felak ve Nas surelerinin okunması ile niyaz edilmektedir. Bu iki surenin konusu da zaten şer güçlerden korunup Allah’a sığınmadır.

Duanın okunması sırasında önce besmele çekilir, ardından Felak suresi okunur ve en sonunda Nas suresi okunarak “amin” denir. Buna göre duanın tam hali şöyle olacaktır:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Kul e’uzü birabbilfelak. Minşerri ma halak. Ve min şerri ğasikın iza vekab.Ve min şerrinneffasati fiyl’ukad. Ve min şerri hasidin iza hased.”

“Kul e’uzü birabbinnas. Melikinnas.İlahinnas. Min şerrilvesvasil hannas.Elleziy yüvesvisü fiysudurinnas. Minel cinnetivennas” (Amin)

Buradaki sureleri tılsımın etkisinde kalan kişinin bir yakını okuyabilir. Çünkü büyüye maruz kalanlar genellikle büyülendiklerini kabul etmeyip dua okumamakta diretirler. Bundan ötürü yakın akrabaların kişi yerine dua etmelerine ruhsat verilmiştir.

x

Check Also

Tılsım olarak kullanılan eşyalar nelerdir?

Tılsım olarak yaygın biçimde kullanılan eşyalar şunlardır: Boynuz Kağıt (vefkler veya muskalar) Tırnak Kimi kimyasal ...